biuro@bentur.pl

Wycieczki dla seniorów krajowe

Oferta dedykowana jest dla grup seniorów – min 40 osób. 

 

Wycieczki dla seniorów krajowe

Wykorzystaj swoją emeryturę lub wolny czas na podróżowanie! Przygoda z podróżowaniem nie musi rozpoczynać się od odkrywania wielkich, nieznanych, oddalonych tysiące kilometrów od domu horyzontów. Polska posiada wiele pięknych miejsc z niesamowitą historią, regionów różniących się kuchnią i kulturą oraz nieznanych krajobrazów, które potrafią zaskoczyć najbardziej wymagających. Często chwalimy i zachwycamy się czymś obcym zapominając, że czasami sami mamy to na wyciągnięcie ręki. Sprawdź poniżej najlepsze kierunki na wycieczki dla seniorów w kraju z biurem podróży Bentur!

Wycieczki dla seniorów w kraju

Co ciekawego można zobaczyć w Polsce? Kiedy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z podróżowaniem i oprócz miejsca zamieszkania i okolicznych terenów nie było szans na bliższe poznanie naszego kraju, jest sporo do nadrobienia! Polska posiada wiele ciekawych miejsc wartych uwagi. Oferta biura podróży Bentur.pl z zakresu wycieczek dla seniorów w Polsce posiada wiele ciekawych kierunków, wszystko zależy od twoich potrzeb, preferencji lub podróżniczych marzeń. 

Lokalizacja

Chcesz spędzić czas nad morzem, ale jednocześnie móc coś pozwiedzać i poszerzyć swoją wiedzę z historii? Warto wybrać się do Trójmiasta. Chcesz zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda popularny z telewizji Sandomierz? Mieszkasz w Polsce, ale nigdy dokładnie nie udało Ci się zwiedzić naszej stolicy? Warto rozważyć oferty wycieczek dla seniorów w kraju w Bentur.pl.

Może jednak wolisz góry? Bieszczady, Karpacz, Zakopane to tylko kilka możliwych miejsc z tej kategorii do spędzenia aktywnie czasu i podziwiania pięknych widoków.  Gdy bardziej interesujące wydają się walory historyczne, warto wybrać się do Malborka, Torunia czy Dolnego Śląska. 

Większe miasta takie jak Łódź, Wrocław, Poznań i Kraków z niesamowitą wizytą w kopalni soli Wieliczka to również bardzo ciekawe miejsca, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie  od historycznych miejsc po piękne uliczki, punkty widokowe kawiarnie i restauracje. 

Nie każdy wypoczynek musi mieć charakter aktywnego zwiedzania, czasami warto wybrać się gdzieś, żeby odpocząć od codzienności, zmienić otoczenia i zrelaksować się w spokojnym zaciszu. Dobrym kierunkiem dla takiej formy spędzania wolnego czasu są piękne krajobrazy malowniczych Mazur.

Wycieczki dla seniorów krajowe z biurem podróży Bentur

Zastanawiasz się, jak wygląda wycieczka dla seniorów w Polsce? Wybierając ofertę z biura podróży Bentur, nie musisz się niczym martwić, wszystko jest zorganizowane. Uczestnicy na bieżąco informowani są o możliwym charakterze i planie podróży, tak aby każdy świadomie mógł wybrać to, co mu odpowiada. Podczas całej wycieczki opiekę nad grupą sprawuję kierownik wycieczki. Wycieczka ma charakter objazdowy i organizowana jest dla konkretnej grupy, zazwyczaj trwa kilka dni (uwarunkowane ilością zaplanowanych miejsc do odwiedzenia), skupia się na zwiedzeniu najważniejszych miejsc w regionie, a w cenę wliczone jest zakwaterowanie w wygodnych pokojach i posiłki (śniadania oraz obiadokolacje).

Wycieczki dla seniorów w kraju 

Uczestnictwo w takiej formie spędzania wolnego czasu to szansa na poznanie nowych osób, nawet jeśli w taką podróż wybieramy się sami, mamy szansę na znalezienie nowych kompanów przygody. Dzielenie się doświadczeniami, życiowymi historiami i wspólne poznawanie na nowo naszego kraju to z pewnością przeżycie, które zbliża do siebie ludzi, z różnych stron. 

Historyczne i przyrodnicze odkrycia

Lokalne wycieczki to świetna okazja do zgłębienia wiedzy z zakresu historii, odkrywania na nowo przeszłości, zabytków oraz uczestnictwa w różnego rodzaju warsztatach z tej tematyki. Historia naszego kraju pozwala również na odkrywanie miejsc związanych z literaturą i muzyką, co pozwala uczestnikom na delektowanie się sztuką. Piękne aspekty przyrodnicze to zachęta do aktywnego spędzania czasu oraz relaksu na świeżym powietrzu, dzięki spacerom po parkach, ogrodach i rezerwatach przyrody.

Lokalność

Mieszkając w Polsce, często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo niektóre regiony różnią się od siebie kuchnią i kulturą. Taka wycieczka daje możliwość posmakowania lokalnych przysmaków z danego regionu i odkrycia polskiej kuchni w nieznanym dotąd wymiarze. Oprócz kulinarnych aspektów podróżującym uświadamiane jest, jak bardzo różna potrafi być nasza tradycja. Jest to również dobra okazja do poznania rzemiosła danych regionów i zaopatrzenia się w popularne wyroby. 

Bezpieczeństwo 

Osoby wybierające się na wycieczki dla seniorów w kraju nie powinny mieć żadnych obaw. Wycieczki organizowane przez biuro podróży Bentur są tak dostosowane, aby zapewnić wysokie poczucie bezpieczeństwa, komfortu oraz wygody uczestnikom. Do każdej grupy dobierany jest indywidualny program zwiedzania oraz indywidualnie dopasowana jest jego intensywność. Organizatorzy wycieczek z biura podróży Bentur są elastyczni, a najważniejszym dla nich elementem są  uczestnicy. Komfortowym aspektem takiej wycieczki jest również jej lokalny charakter, ponieważ nie stanowi żadnych barier językowych. 

Wycieczki dla seniorów w Polsce 

Wycieczki dla seniorów w kraju zorganizowane przez Bentur.pl to odzwierciedlenie piękna w prostocie. Do rozpoczęcia przygody z podróżowaniem i otwieraniem się na nowe i inspirujące doświadczenia niewiele potrzeba, co udowadnia nasz kraj i jego szeroka gama zabytków oraz inspirujących miejsc. To, co nieodkryte znajdujące się bliżej niż myślimy! Dodatkowo taka forma podróży stanowi dobrą alternatywę do budowania swojego doświadczenia i pewności siebie na coraz dalsze kierunki. 

600 lat Łodzi!
Zapraszamy
do Łodzi

Wycieczki po Łodzi dla grup zorganizowanych