Kategoria oferty:
Transport:
autokar płatny oddzielnie
Wyżywienie:
4 posiłki
Czas trwania:
3 dni, 2 noclegi
Na wycieczkę po klimatycznej Łodzi zabierze Państwa „Łodzianka” – przewodniczka, rodowita łodzianka, od pokoleń związana z naszym wspaniałym miastem.
Będzie to wycieczka, w której nie zabraknie odwiedzin najpiękniejszych łódzkich willi i pałaców dawnych fabrykantów, spacerów najdłuższą ulicą handlową w Europie – Piotrkowską, zwaną przez łodzian pieszczotliwie Pietryną, po której jeżdżą nowe, klimatyczne – riksze, wreszcie odwiedzin w dawnych fabrykach, zamienionych dziś w centra handlu, rozrywki i kultury.
Wyjazd w godzinach porannych, przyjazd do Łodzi i spotkanie z Łodzianką -przewodniczką, zwiedzanie miasta.
W programie zwiedzania:
Muzeum Miasta Łodzi – dawny pałac rodziny Poznańskich, wnętrza pałacowe oraz stała wystawa poświęcona historii miasta Łodzi, jak i ekspozycja muzealna poświęcona zasłużonym Łodzianom (m.in. Arturowi Rubinsteinowi i Władysławowi Reymontowi, Janowi Karskiemu)
Manufaktura – ogromny teren obejmujący zespół pałacowo-fabryczny oraz osiedle robotnicze, obecnie znakomity przykład rewitalizacji budynków pofabrycznych i ich adaptacji na centrum rozrywkowo-handlowe.
spacer najdłuższym deptakiem Europy ul. Piotrkowską, na której znajdują się: Pomniki Znanych Łodzian, w tym m.in.: Fotel Jaracza, Kuferek Reymonta, Pasaż Róży – Podwórze i kamienica, którą artystka Joanna Rajkowska ozdobiła fragmentami potłuczonych luster, Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Pomnik Łodzian Przełomu Tysiąclecia – jedyny w Polsce pomnik wtopiony w ulicę, Łódzka Aleja Gwiazd z nazwiskami najznakomitszych postaci polskiej kinematografii.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
śniadanie, dalsza część zwiedzania miasta z przewodniczką, w programie:
Muzeum Kinematografii – muzeum chroniące zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej! Dawny pałac rodziny Scheiblerów, wnętrza pałacowe oraz niezwykła kolekcja eksponatów związanych z filmem i unikatowych urządzeń z epoki poprzedzających film.
Po zwiedzaniu Muzeum przejście na Księży Młyn – spacer po dawnym imperium kolejnego łódzkiego fabrykanta Karola Scheiblera (osiedle robotnicze, dawna przędzalnia fabrykanta tzw. „Lofty u Scheiblera”, dawna remiza strażacka), spacer ul. Targową gdzie znajdują się m.in. Beczki Grohmana – czyli zabytkowe wejście do dawnej tkalni.
Przejazd na Stare Miasto – dawna dzielnica żydowska, miejsce getta żydowskiego w okresie II światowej, spacer po Parku Staromiejskim z Pomnikiem Dekalogu; przejście po dawnym terenie getta łódzkiego – Litzmannstadt Getto w tym Park Ocalałych, wizyta na jednym z największych w Europie Cmentarzu Żydowskim (miejsce spoczynku m.in. rodziców Artura Rubinsteina i Juliana Tuwima)
Stacja Radegast – dawna stacja końcowa dla deportowanych Żydów z Europy Zachodniej do łódzkiego getta oraz miejsce wywozu Żydów do obozów zagłady, dziś memoriał, miejsce pamięci poświęcone ofiarom łódzkiego getta.
Powrót do obiektu, obiadokolacja. Nocleg.
śniadanie, wykwaterowanie z obiektu. Dalsze zwiedzanie Łodzi:
W programie:
Nowe Centrum Łodzi – min:
Dworzec Łódź Fabryczna, który powstał z inicjatywy przemysłowca Karola Scheiblera w 1866 roku, a obecnie jest nowym trzypoziomowym dworcem, jednym z największych i najnowocześniejszych dworców kolejowych w Europie.
EC1 – instytucja kultury, działająca w przestrzeniach zrewitalizowanego i rozbudowanego kompleksu pierwszej łódzkiej elektrowni. Na trzech kondygnacjach znajdują się trzy wystawy stałe: „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji” oraz „Mikroświat – Makroświat”.
Możliwość wykupienia obiadu na mieście
Ok godziny 16:00 zakończenie wycieczki . Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.
Nie są to oczywiście wszystkie atrakcje jakie czekają na turystów. Żeby się o tym przekonać należy odwiedzić Łódź.
Ten kto spróbuje na pewno się nie zawiedzie!
do ustalenia
od 695 zł
Na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.