biuro@bentur.pl

Wczasy dla seniorów – najlepsze kierunki za granicą

Paryż

Jesteś seniorem i marzysz o pierwszej podróży za granicę? A może zwiedziłeś już trochę miejsc poza granicami naszego kraju i zastanawiasz się nad kolejnymi? Podróżowanie to niesamowita przygoda dla każdego! Za granicą istnieje wiele pięknych miejsca z bogatą, historią, kulturą, licznymi atrakcjami turystycznymi i kultowymi zabytkami. Dokonanie konkretnego wyboru spośród tak dużej puli ciekawych miejsc do odwiedzenia może być trudne, szczególnie dla osób początkujących. Przyjrzyjmy się wspólnie najlepszym kierunkom na podróż za granicę dla seniorów. Odkryj z nami swój wymarzony kierunek i poznaj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w podjęciu decyzji!

 

Wycieczka z biurem czy na własną rękę?

Wszystko zależy od tego, jak bardzo doświadczonym podróżnikiem jesteś. Dla większości seniorów najważniejsze jest poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Podróżowanie za granicę z biurem podróży będzie pod tym kątem znacznie lepszą opcją. Organizowanie wycieczek wymaga dużego doświadczenia, znajomości języka i obycia w tym świecie. 

Na rynku istnieje coraz więcej biur podróży organizujących wczasy dla seniorów. To rozwiązanie ma na celu zachęcenie seniorów do podróżowania i pokazanie, że marzenia można spełniać w każdym wieku. Wycieczki dla seniorów dostosowane są programem i tempem do możliwości uczestników, a podczas całej podróży towarzyszy stała opieka pilota wycieczki. Grupy na takie wycieczki dobierane są na podstawie wieku, dzięki temu każdy senior może się czuć komfortowo pośród swoich rówieśników. Organizacja wczasów przez biuro podróży odbiera niepotrzebnych zmartwień i stresu, pozwalając przy tym cieszyć się beztroskim czasem urlopu.

 

Wycieczka objazdowa

Istnieje wiele form wypoczynku. Możemy udać się na wczasy o charakterze aktywnym lub typowo wypoczynkowym. Dla seniorów proponowane są wycieczki objazdowe, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Dlaczego? Wycieczka o takim charakterze pozwala na zwiedzenie i zobaczenie o wiele większej liczby ciekawych miejsc w krótkim czasie. Nie musisz się martwić o zbyt szybkie tempo podróżowania, na takich wyjazdach wszystko dostosowane jest pod zapotrzebowanie uczestników. Oczywiście w każdym miejscu wyznaczony jest również czas wolny, który pozwala na swobodne spacerowanie po urokliwych uliczkach. Wycieczka objazdowa dedykowana jest dla seniorów również ze względu na podróż komfortowym autokarem, bez narażania na niepotrzebny stres innymi środkami transportu. Za wczasami dla seniorów o tym charakterze przemawia również przystępna cena, która uwarunkowana jest liczbą dni i miejsc do zwiedzenia.

 

Najlepsze kierunki za granicą

Gdzie udać się na zagraniczne wczasy? Możliwości jest wiele i wszystko będzie zależne od własnych preferencji, oczekiwań i liczby dni przeznaczonych na podróżowanie. Przyjrzyjmy się najbardziej popularnym i ciekawym kierunkom. Wczasy dla seniorów w/we:

Paryżu

Najbardziej romantyczne miasto Europy? Zgadza się! Paryż to miasto, którego popularność sięga całego globu. Jest to miejsce obok, którego nie możesz przejść obojętnie. Paryż oprócz samego klimatu oferuje szereg licznych atrakcji turystycznych. Każdy chciałby zobaczyć wieże Eiffela na żywo, przyjrzeć się obrazowi Mona Lisy w Luwrze i spróbować pysznego croissanta. Nie można również zapomnieć o zwiedzeniu Katedry Notre Dame i podziwianiu urokliwych dzielnic wzdłuż Sekwany. Bogata historia i kultura tego miejsca sprawi, że przeżyjesz niezapomniane chwile, które zostaną w pamięci na długo. Paryż ma w sobie wszystko, czego potrzebujesz do zgłębienia historycznej wiedzy, podziwiania sztuki, rozbudowanej architektury oraz doświadczenia smaków francuskiej kuchni. 

Pradze

To doskonałe miejsce do odwiedzenia, kiedy decydujemy się na krótszy czas trwania wyjazdu. Bliskość Czech względem naszego kraju gwarantuje krótszy dojazd. Będzie to świetną opcją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z podróżowaniem za granicę, które mają obawy względem dalekich podróży. Stolica Czech zachwyca licznymi zabytkami i niezapomnianym klimatem. Co można zobaczyć w Pradze? Stare Miasto z ratuszem, dzielnice żydowskie, czy  tereny Hardczan z największym zamkiem i katedrą. Podróż do Pragi będzie obfita w historię i sztukę z urozmaiceniem kulinarnych doznań. 

Włoszech

Region, którego kuchnia znana i lubiana jest na całym świecie. Pyszne makarony, pizza, owoce morza i mnóstwo słodkich wypieków to nie wszystko, co ma do zaoferowania to miejsce. Z czym kojarzą nam się Włochy? Przede wszystkim Rzym, Watykan i Wenecja. Koloseum w Rzymie to zabytek, który każdy powinien zobaczyć chociaż raz na własne oczy. Magiczna Fontanna di Trevi spełniająca życzenia turystów z całego świata. Liczne bazyliki i katedry zachwycające wystrojem. Stolica kościoła katolickiego Watykan, w której większość życia spędził nasz papież Jan Paweł II. Wenecja ,,pływające miasto” zachwyca już samym klimatem pomimo licznych atrakcji turystycznych. Spacery po wąskich uliczkach w otoczeniu wody stworzą niezapomniany klimat. Wczasy dla seniorów we Włoszech to najbardziej rozbudowana wycieczka pod względem kulinarnych doświadczeń i mnóstwa ciekawych zabytków oraz atrakcji. 

Wiedniu

Czym zachwyca nas Austria? Rocznie Wiedeń odwiedza kilka milionów turystów. Nie jest to zaskoczeniem ze względu na smaczną kuchnię, piękną architekturę i wyjątkową atmosferę tego miejsca. Ogromny sznycel do spróbowania to turystyczny obowiązek. Podobnie tyczy się to zwiedzania Starego Miasta, pałacu Belweder, Opery Wiedeńskiej, czy Katedry św. Szczepana. Wiedeń to przykład kolejnego miejsca, które zachwyca samym sobą, a panujący tam klimat stworzy piękne wspomnienia.

 

Najlepsze kierunki za granicą dla seniorów – Podsumowanie

Jak zdążyliśmy już zauważyć pięknych i magicznych miejsc na wczasy dla seniorów jest naprawdę wiele. Co wybrać? W podjęciu decyzji pomocne będą własne potrzeby, oczekiwania i preferencję. Dla osób, które chcą przeżyć trochę dłuższe wycieczki bogate w liczne zabytki, atrakcję turystyczne i klimatyczne miasta idealnie sprawdzi się wycieczka do Włoch i Paryża. Dla zwolenników krótszych podróży idealnie sprawdzi się Praga i Wiedeń, które ze swoją architekturą i bogatą historią niczym nie odstają od innych kultowych europejskich miast. A może warto wybrać miejsce, przy którego opisie serce zabiło mocniej? Od spełnienia podróżniczych marzeń dzieli nas tylko strach przed nieznanym. Nie bójmy się odważyć na nowych ludzi, miejsca, doświadczenia, czy zupełnie inną kulturę. Zakochaj się w podróżowaniu i zwiedzaj najpiękniejsze zakątki świata już teraz!