biuro@bentur.pl

Toruń-Malbork-Ciechocinek

TORUŃ-MALBORK-CIECHOCINEK

WYCIECZKA – 3 DNI

1 dzień – wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Torunia, spacer po Starym Mieście: Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Kościół Mariacki oraz mury obronne. Wizyta w Planetarium. Pobyt w Żywym Muzeum Piernika – wystawa o historii słynnych pierników toruńskich, połączona z udziałem w prezentacji produkcji pierników metodami starodawnymi. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień – śniadanie, wyjazd do Malborka, zwiedzanie z przewodnikiem Zespołu Zamkowego: Zamek Wysoki, czworoboczny, z dziedzińcem otoczonym krużgankami, kościołem, Zamek Średni, z rozległym dziedzińcem, z kaplicą św. Bartłomieja, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim, Refektarzem Zimowym, wieżą Kurzą Nogą, Zamek Niski (Przedzamcze) z Karwanem, kaplicą św. Wawrzyńca oraz zabudowań gospodarczych. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Ciechocinka, spacer po mieście: Park Tężniowy z zespołem trzech unikatowych tężni solankowych, czyli konstrukcji drewnianych do odparowywania wody z solanki, Warzelnia Soli – która mieści eksponaty związane z warzelnictwem i rozwojem działalności uzdrowiskowej. Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych. Powrót w godzinach wieczornych.

Termin do ustalenia

Koszt: od 369 zł

Cena zawiera:
-zakwaterowanie 2 noclegi, wyżywienie,
– transport autokarem
– usługę pilota/przewodnika
– ubezpieczenie NNW

Uwagi:
– cena nie zawiera biletów wstępu,
Program można modyfikować wg potrzeb. 
– Możliwość posiłku w drodze powrotnej.

Na każdej wycieczce prezent-niespodzianka dla dzieci.
Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób + 3 osoby opieki bezpłatnie. Programy wycieczek oraz ich ceny są przykładowe na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy. Wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.