biuro@bentur.pl

Karkonosze+Dvur Kralove

Dzień 1 – wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Karpacza po drodze zwiedzanie Zamku w Bolkowie. Jest to jeden z najbardziej znanych zabytków śląskiej architektury średniowiecznej, który należy do oddziału Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Przyjazd do Karpacza około godz 17:00. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 – śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie KARPACZA i okolic: Świątynia Wang – jest najbardziej popularną atrakcją turystyczną ze względu na swoje położenie i historię. Świątynia została zbudowana w XII w. we wsi Vang w południowej Norwegii. Kościółek zwany potocznie Świątynią. Muzeum Sportu i Turystyki Regionu Karkonoszy – eksponaty związane z rozwojem sportów zimowych i historią regionu. Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – śniadanie. Wycieczka do CZECH. Zwiedzanie ZOO SAFARI w Dvůr Králové nad Labem. Jest to bardzo ciekawy ogród zoologiczny nastawionym na hodowlę zwierząt afrykańskich. Podczas zwiedzania 20 minutowa przejażdżka specjalnym safaribusem, dzięki której można choć przez krótką chwilę, poczuć klimat prawdziwego afrykańskiego safari i wyobrazić sobie warunki w jakich żyją tam dzikie zwierzęta. Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 – śniadanie, spotkanie z przewodnikiem przejazd do SZKLARSKIEJ PORĘBY. Po drodze zwiedzanie Wodospadu Szklarki. Wodospad ten tworzy górski potok spadający z wysokości 13 metrów szeroką kaskadą zwężającą się ku dołowi i skręcającą spiralnie. Przejazd do centrum, spacer po mieście, pobyt w Leśnej Hucie – pokaz ręcznej produkcji szkła użytkowego i ozdobnego. Przejazd w kierunku Jakuszyc, wędrówka czerwonym szlakiem do Wodospadu Kamieńczyka. Woda spada tu z wysokości 27 metrów tworząc malowniczą kaskadę. Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 – śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do KOWAR. Zapoznanie się z historią polskiego uranu podczas zwiedzania sztolni w Kowarach, znajduje się tu zbiór minerałów, szlachetnych kamieni, kruszców i kopalin pochodzących z kolekcji Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych

Termin: do ustalenia

Koszt: od 725 zł/os

Cena zawiera:
– transport autokarem
– zakwaterowanie, 4 noclegi,
– wyżywienie – śniadania i obiadokolacje
– usługę pilota/ przewodnika
– ubezpieczenie NNW

Uwagi: Program można modyfikować wg potrzeb. Możliwość posiłku w drodze powrotnej.

Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób.
Na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu. Cena nie zawiera: biletów wstępu.