biuro@bentur.pl

Kotlina Kłodzka

  KOTLINA KŁODZKA 

WYCIECZKA – 3 DNI

1 dzień – wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Złotego Stoku, zwiedzanie Kopalni Złota – podziemnych wyrobisk oraz ekspozycji, min: wystawy narzędzi i laboratorium alchemika. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda”, „Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Następnie przejazd do Lądka Zdroju – zwiedzanie najstarszego uzdrowiska na Ziemi Kłodzkiej, spacer po okazałym rynku z pręgierzem, jednym z najstarszych zabytków Lądka jest dwuprzęsłowy kamienny most św. Jana. Następnie przejazd do Jaskini Radochowskiej – jedna z największych i najciekawszych jaskiń w Sudetach. Trasa do zwiedzania ma ok. 300 metrów, a łączna długość korytarzy to ponad 500 metrów. Część trasy trzeba pokonać przeciskając się przez ciasne szczeliny. Przejazd do obiektu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z obiektu, przejazd do Dusznik Zdrój, spacer po parku zdrojowym,w którym mieści się Dworek Chopina. Następnie przejazd do Kudowy Zdrój – zwiedzanie miasta: Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych wraz z Salą Koncertową. Następnie Źródełko Marii- leśna kapliczka u podnóża wzgórza, na którym stoi kapliczka, wypływa źródło zwane Źródłem Maryi. Zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej – to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie. Kaplica jest wyjątkowym obrazem przemijalności i kruchości człowieka. Wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Kłodzka, zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej z podziemnymi labiryntami- w towarzystwie przewodnika ubranego w historyczny mundur turyści mają szansę zdobyć ostateczny punkt obrony twierdzy. Twierdza to miejsce owiane aurą tajemniczości, które gromadzi wiele historycznych wydarzeń. Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Termin do ustalenia

Koszt: od 549zł

Cena zawiera:
– zakwaterowanie 2 noclegi, wyżywienie
– transport autokarem
– usługę pilota/ przewodnika
– ubezpieczenie NNW

Uwagi: Program można modyfikować wg potrzeb. Możliwość posiłku w drodze powrotnej. Cena nie obejmuje biletów wstępu.

Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób.
Na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.