biuro@bentur.pl

Wiedeń-Bratysława

DWIE STOLICE EUROPEJSKIE 
WIEDEŃ-BRATYSŁAWA

WYCIECZKA – 4 DNI

1 dzień – wyjazd z kraju w godzinach porannych, przejazd przez Czechy Przyjazd do Wiednia w godzinach popołudniowych, spotkanie z przewodnikiem lokalnym, zwiedzanie miasta staromiejską obwodnicą zwaną „Ringiem”, budynki Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu (wybudowany w stylu świątyni greckiej), Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego. Przejazd do hotelu w okolicy Bratysławy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
2 dzień – śniadanie, zwiedzanie z przewodnikiem Wiednia: spacer przez Ogrody Belwederu – kompleks pałacowy zbudowany przez księcia Eugeniusza Sabaudzkiego do kościoła Karola Boromeusza. Spacer po starówce i ulicami Kartnerstrasse, Graben i Kohlmarkt do gotyckiej Katedry Św. Szczepana, Opera Wiedeńska – najsłynniejsza scena operowa Austrii. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3 dzień – śniadanie, dalsza część zwiedzania Wiednia: Pałac Hofburg, zimowa rezydencja Habsburgów, kompleks pałacowy, który przez ponad siedemset lat rozbudowywany był przez kolejnych władców Austrii. Na powierzchni 24 ha znajduje się 18 traktów, 16 dziedzińców i ponad 2800 pomieszczeń. Oryginalne pomieszczenia z czasów cesarskich, wraz z dodatkową wystawą o Cesarzowej Sisi: o jej życiu i śmierci. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Bratysławy: przejazd na wzgórze zamkowe, skąd podziwiać można panoramę miasta i Dunaj. W programie: katedra św. Marcina, uliczki Starego Miasta, Pałac Prymasowski, wieża Michalska. Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Termin do ustalenia

Koszt: od 899 zł

Cena zawiera: transport, 3 noclegi, wyżywienie 2 posiłki, opiekę pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie

Cena nie zawiera: biletów wstępu koszt ok 35 Euro

Uwagi: Program można modyfikować wg potrzeb. Możliwość posiłku w drodze powrotnej.

Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób.
Na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.