biuro@bentur.pl

Węgry

BUDAPESZT – EGER

WYCIECZKA – 4 DNI

1 dzień – wyjazd w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Słowację na Węgry.
2 dzień – przyjazd do Egeru w godzinach porannych. Spacer po pięknym barokowym miasteczku, Plac Istvana Dobo, Mineret Egerski. Następnie pobyt na Kąpielisku Termalnym – które należy do jednego z najpiękniejszych na Węgrzech. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu. Wizyta w Dolinie Pięknej Pani gdzie zlokalizowane są piwniczki winiarzy. Wydrążone w skale piwniczki stanowią klimatyczne miejsce. Degustacja wina i zakupu winnych pamiątek.
3 dzień – śniadanie, przejazd do Budapesztu, w programie m.in.: Plac Lajosa Kossutha – z pomnikami bohaterów węgierskich oraz węgierskim Parlamentem (z zewnątrz)-jednym z największych na świecie budynków rządowych. Wzgórze Zamkowe, na którym znajduje się najstarsza część miasta wraz z Zamkiem Królewskim, Basztami Rybackimi, Kościołem św. Macieja, Wyspa Św. Małgorzaty. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Dunaju-podczas którego można zobaczyć najatrakcyjniejsze obiekty Budapesztu położone niedaleko brzegu.
4 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd do SZENTENDRE – miasto zachowuje swój śródziemnomorski charakter, wąskie uliczki, serbskie budownictwo. Muzeum Marcepana – słynne muzeum stworzone przez mistrza sztuki cukierniczej Istvana Szabo. W muzeum można zobaczyć duże kolekcje dzieł z marcepana, przyjrzeć się jak powstają marcepanowe dzieła sztuki oraz zaopatrzyć się w marcepanowe pamiątki. Przyjazd w godzinach późnowieczornych.

Termin do ustalenia

Koszt: od 7995 zł

Cena zawiera: transport, 2 noclegi, wyżywienie 2 posiłki, opiekę pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie

Cena nie zawiera: biletów wstępu koszt ok 30 Euro

Uwagi: Program można modyfikować wg potrzeb. Możliwość posiłku w drodze powrotnej.

Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób.
Na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.