biuro@bentur.pl

Uroki Ziemi Tomaszowskiej

Tomaszów Mazowiecki – Smardzewice – Spała – Konewka – Inowłódz – Wolbórz – Piotrków Trybunalski
WYCIECZKA – 3 DNI
Dzień 1 – wyjazd z Łodzi w godzinach rannych. Przejazd do Tomaszowa Mazowieckiego. Wycieczka „Tomaszowską Okrąglicą”. Zwiedzanie z przewodnikiem Grot Nagórzyckich – labiryntu podziemnych sal, korytarzy i wnęk powstałych w dawnej kopalni piasku kwarcowego. Przewodnik opowiada o historii kopalni, zastosowaniu wydobywanego piasku oraz legendach związanych z Grotami. Następnie wizyta w Skansenie Rzeki Pilicy. Zwiedzanie Skansenu z przewodnikiem, główną część zbiorów stanowią pozostałości po pilickich drewnianych młynach, a obok nich największa w Polsce kolekcja ponad 30 kamieni młyńskich. Udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce ekologicznej i regionalnej. Zwiedzanie Rezerwatu Niebieskie Źródła, w którym z wapieni krasowych wypływa silnie pulsujące źródło, tworzące malownicze rozlewiska w kolorze szmaragdowo – niebieskim. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 –
śniadanie, przejazd do Smardzewic, poznanie historii działania zapory wodnej, następnie wyjazd do Spały, zwiedzanie Centralnego Ośrodka Sportu, wieży ciśnień, naturalnej wielkości, żeliwnego posągu żubra oraz Kościółka modrzewiowego w stylu zakopiańskim. Przejazd do Konewki – zwiedzanie bunkrów poniemieckich. Następnie przejazd do Inowłodza – zwiedzanie ruin zamku Kazimierza Wielkiego, który był ulubionym miejscem pobytu młodego Juliana Tuwima i romańskiego Kościoła św. Idziego wzniesionego przez księcia Władysława Hermana na wieść o urodzeniu się syna Bolesława Krzywoustego, powrót do ośrodka, obiadokolacja, zajęcia sportowe, nocleg.

Dzień 3 – 
śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Wolborza. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Pożarnictwa. Przejazd do Piotrkowa Trybunalskiego, miasta Trybunału Koronnego, spacer po starówce, wstęp do Muzeum na Zamku Królewskim. Powrót w godzinach popołudniowych.

Termin: do ustalenia

Koszt: od 449 zł/os

Cena zawiera:
– zakwaterowanie 2 nocleg, wyżywienie
– transport autokarem
– usługę pilota/ przewodnika
– ubezpieczenie NNW

Uwagi:
– cena nie zawiera biletów wstępu,
– program można modyfikować wg potrzeb.
– możliwość posiłku w drodze powrotnej.

Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób.
Na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.