biuro@bentur.pl

Toruń-Malbork-Ciechocinek

TORUŃ-MALBORK-CIECHOCINEK

1 dzień – wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Torunia, Spacer po Starym Mieście: Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Kościół Mariacki oraz mury obronne. Wizyta w Planetarium. Pobyt w Żywym Muzeum Piernika – wystawa o historii słynnych pierników toruńskich, połączona z udziałem w prezentacji produkcji pierników metodami starodawnymi. Zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień – śniadanie, wyjazd do Malborka, zwiedzanie z przewodnikiem Zespołu Zamkowego w Malborku: Zamek Wysoki, czworoboczny, z dziedzińcem otoczonym krużgankami, kościołem, Zamek Średni, z rozległym dziedzińcem, z kaplicą św. Bartłomieja, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim, Refektarzem Zimowym, wieżą Kurzą Nogą ,Zamek Niski (Przedzamcze), z Karwanem, kaplicą św. Wawrzyńca oraz zabudowań gospodarczych. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Ciechocinka, spacer po mieście: Park Tężniowy z zespołem trzech unikatowych tężni solankowych, Tężnie – unikatowa i największa w Europie konstrukcja drewniana do odparowywania wody z solanki,Warzelnia Soli – eksponaty związane z warzelnictwem lub z rozwojem działalności uzdrowiskowej. Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych. Powrót w godzinach wieczornych.

Termin do ustalenia

Koszt: od 499 zł/os

Cena zawiera:
– zakwaterowanie 2 noclegi, wyżywienie
– transport autokarem
– usługę pilota/ przewodnika
– ubezpieczenie NNW,

Uwagi: Program można modyfikować wg potrzeb. Możliwość posiłku w drodze powrotnej. Cena nie obejmuje biletów wstępu.

Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób.
Na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.