biuro@bentur.pl

Świnoujście

ZIELONA SZKOŁA – 5 DNI

Świnoujście – uzdrowisko w północno-zachodniej części Polski, w woj. zachodniopomorskim z portem morskim, położone nad Świną i Morzem Bałtyckim, jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór. Miasto posiada specyficzną zabudowę wynikająca z morskiego charakteru miasta. Znajdują się tu zabytkowe budowle portowe, ale także i kamienice, liczne pensjonaty, hotele.

W PROGRAMIE:
wycieczka do Świnoujścia: Park Zdrojowy- został założony w latach 1826-27 przez ogrodnika królewskiego z Berlina.Rozciąga się na obszarze 40 ha,spacer  Nadmorską Promenadą, wejście na latarnię morską- wysokość 68 metrów,jest najwyższą latarnią na Bałtyku, na górę prowadzi ponad 300 krętych schodów. Wizyta w Forcie Gerharda -zwany również Fortem Wschodnim, to jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Należy do najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie.
przejście graniczne do Ahlbeck-u – spacer po promenadzie, czas wolny, zakupy pamiątek,
wycieczka do Międzyzdrojów – Promenada Gwiazd, ławeczka Zbigniewa Holoubka, 395 metrowe molo, Hotel Amber Baltic, następnie przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego:Turkusowe Jezioro, punkt widokowy na wybrzeżu klifowym, zwiedzenia jedynej w Polsce ekspozycji tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny światowej. Wycieczka piesza po najciekawszych fragmentach parku,rezerwat żubrów- zajmuje powierzchnię 28 ha, oprócz żubrów są tu: dziki, sarny, bieliki,
– dyskoteka,
– zajęcia sportowo-rekreacyjne,
– wycieczka piesza po Świnoujściu i okolicy,
– ognisko z pieczeniem kiełbasek w ramach 1 kolacji.

Termin do ustalenia

Cena: od 629 zł 

Cena zawiera:
– zakwaterowanie 4 noclegi w ośrodku wypoczynkowym położonym w cichej i spokojnej części Świnoujścia, 350 metrów od morza oraz 300 metrów od granicy niemieckiej. Zakwaterowanie w pokojach 3 osobowych oraz pokojach studio (2+3), wszystkie pokoje z łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się: restauracja, kawiarnia, sala dyskotekowa oraz do prowadzenia zajęć lekcyjnych, plac zabaw, boisko do siatkówki, altana z grillem i miejsce na ognisko.
– wyżywienie 3 posiłki dziennie – od kolacji w dniu przyjazdu do śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.
– transport autokarem,
– usługę pilota/ przewodnika
– ubezpieczenie NNW,
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Uwagi: Program można modyfikować wg potrzeb

Na każdej wycieczce prezent-niespodzianka dla dzieci
Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób + 3 osoby opieki bezpłatnie. Programy wycieczek oraz ich ceny są przykładowe na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.