biuro@bentur.pl

Ślesin-Kruszwica

Ślesin-Kruszwica-Park Makiet Mikroskala

WYCIECZKA – 3 DNI

Dzień 1 – wyjazd z Łodzi w godzinach porannych. Przejazd do Ślesina. Zakwaterowanie w ośrodku, obiad. Zajęcia opisujące życie lasu – lekcję prowadzi Leśniczy Leśnictwa w Ślesinie, Leśniczy przedstawia wszystkie gatunki drzew rosnących w lasach, Opowiada o runie leśnym, o zwierzętach zamieszkujących w lasach. Czas wolny-rekreacja na świeżym powietrzu, gry i zabawy. Kolacja, nocleg.
Dzień 2 – śniadanie, wycieczka do Kruszwicy – zwiedzanie miejsca najstarszych pamiątek z legendarną Mysią Wieżą – owianą czarem baśni i legend historycznych o Popielu, który wraz z rodziną został zjedzony przez myszy. Z tarasu Mysiej Wieży roztacza się piękny widok na Gopło oraz okolice. W programie również słynna kruszwicka kolegiata romańska z XII wieku. Powrót do ośrodka. Obiad. Prelekcja, wybór chleba i pieczenie w piecu chlebowym – prezentacja narzędzi stosowanych w całym procesie pieczenia,pokaz zarabiania chleba, każde dziecko może zarobić własną bułeczkę i wsadzić do pieca. Po prezentacji odbywa się degustacja świeżego chleba z masłem i herbatą. Kolacja, dyskoteka, nocleg.
Dzień 3 – śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka, przejazd do Konina spacer po Starówce, zwiedzanie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet Mikroskala – na dzieci czeka ponad 30 różnych makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym, wyjątkowość parku tkwi przede wszystkim w interaktywności makiet: wizyta w pracowni modelarskiej, pokaz technik budowy makiet, samodzielne wykonanie drobnych prac modelarskich, zwiedzanie Parku z przewodnikiem, projekcja filmu o procesie powstawania makiet. Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych.

Termin do ustalenia

Koszt: od 335 zł/os

Cena zawiera:
– zakwaterowanie 2 noclegi, wyżywienie
– transport autokarem
– usługę pilota/ przewodnika
– ubezpieczenie NNW

Uwagi:
– cena nie zawiera biletów wstępu,
Program można modyfikować wg potrzeb.
Możliwość posiłku w drodze powrotnej.

Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób.
Na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.