biuro@bentur.pl

Rabka Zdrój

GÓRSKAKADEMIA PRZYGODY 
Kolonia 7-12  lat,  obóz 12-16 lat

 Rabka Zdrój nazywana jest „Miastem Dzieci Świata”. Tytuł ten w 1996 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu nadał miastu wojewoda małopolski. Do 1999 (dziś potocznie) Rabka – woj. małopolskie. Położona jest w Kotlinie Rabczańskiej, na wysokości 500–560 m n.p.m.

Zakwaterowanie: Ośrodek położony jest w znakomitej strefie uzdrowiskowej blisko górskich potoków, szlaków, u podnóża należącego do Beskidu Wyspowego Lubonia Wielkiego 1022 m n.p.m. Zakwaterowanie w pokojach 3,4,5 osobowych, pokoje posiadają: tapczany jednoosobowe, krzesła, szafki nocne, szafy wnękowe, balkon, łazienki z prysznicem, TV. Na terenie ośrodka dostępne jest infrastruktura: bilard, sala taneczna, siłownia, piłkarzyki, stół do tenisa, miejsce na ognisko lub grill, plac zabaw dla dzieci, boisko sportowe. Teren ogrodzony, bezpieczny.

Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad +podwieczorek, kolacja. Pobyt od kolacji  w dniu przyjazdu  do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

Kadra: Profesjonalna i sprawdzona Kadra pedagogiczna, która z pasją i zaangażowaniem zajmuje się dziećmi, posiadająca wszelkie kwalifikacje, uprawnienia: Kierownik, wychowawcy.

Opieka medyczna: Pielęgniarka i lekarz pod telefonem na wezwanie.
Ubezpieczenie: NW na  kwotę  10.000 zł

Transport: Autokar  o wysokim standardzie, klasy LUX, zapewniamy transport od najlepszych przewoźników, którzy świadczą usługi na najwyższym poziomie i zatrudniają odpowiedzialnych i sprawdzonych kierowców.

Termin:  14 dni / 13 noclegów
 11.07 – 24.07.2021
25.07 – 07.08.2021

Cena: 1859 zł / os                

67   79   117

RAMOWY PROGRAM
1 dzień – wyjazd zgodnie z ofertą, przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, kolacja, zapoznanie się z ośrodkiem, kadrą pedagogiczną oraz regulaminami kolonii.
2 -13 dzień – realizacja programu, w trakcie turnusu realizowane będą 3 bloki tematyczne, oraz zajęcia rekreacyjne, Rabkoland, Aquapark, Park Linowy, wycieczka autokarowa,
14 dzień – wyjazd po śniadaniu, powrót zgodnie z ofertą.

1. SURVIVAL
Zajęcia survivalowe – zgłębienie tajemnic z survivalem, nauka radzenia sobie w trudnych warunkach, jak zachować się w lesie, jak w nim przetrwać, zasady budowania obozowiska, budowanie szałasu, nauka przygotowania terenu, budowanie ogniska,
Terenoznawstwo – czytanie mapy, tworzenie własnej mapy, wyznaczanie kierunków świata, przewidywanie pogody, przeprawa przez trudny teren,
Marsz na Azymut – czyli poruszanie się w terenie trasą wyznaczoną przy pomocy namiarów kompasowych (azymutów) i odległości,
Wieczorna przygoda – podchody z latarką po zachodzie słońca w poszukiwaniu zaszyfrowanych wiadomości, łapanie świetlika,
Budowa wspólnego latawca, oraz kolonijnego sztandaru,
Dzień Tropiciela – tropienie śladów zwierząt, ptaków, zabezpieczanie śladów, “czyja to stopa”, poszukiwanie śladów “Białej Mewy”, rozpoznawanie roślin i odgłosów ptaków,
Sztuka Kamuflażu – sposoby maskowania terenu,
– Podstawy pierwszej pomocy – zasady postępowania w nagłych przypadkach,

2. PLASTYCZNO-ARTYSTYCZNY
Warsztaty Plastyczne: kredką malowane – pocztówka z wakacji,
Artysta-malarz– tworzenie farbami własnego obrazu w plenerze,
Teatr małego aktora – tworzenie spektaklu, przygotowanie scenariusza, rekwizytów, przypisanie ról każdemu aktorowi, charakteryzacja, próba generalna i przedstawienie.
Kronika Kolonijna– wspomnienia z kolonii ubierzemy w koronki, kokardki, kolorowe wycinanki i stworzymy niezapomniane albumy.
Portret na wesoło: rysowanie karykatur kolegów i wychowawców.
Młodzi Komicy– samodzielne przygotowywanie skeczy i wybór najśmieszniejszych.
Modeling – tworzenie pokazu mody, dobieranie strojów i fryzur modelek na podstawie określonego wcześniej ich typu urody.
Młody songwriter – układanie kolonijnej piosenki.
Co do czego pasuje – czyli nauka o kolorach, łączenie barw, tworzenie nowych kolorów, poznanie nazw mniej znanych kolorów,

3. TANIEC I FITNESS
Zumba – połączenie tańca i aerobiku, doskonalenie koordynacji ruchowej i poczucia równowagi.
TBC – odmiana fitnessu, polegająca na rzeźbieniu mięśni ciała poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia ruchowe,
Zajęcia fitness: ćwiczenia modelujące sylwetkę.
Bitwa na taniec – taneczne zmagania uczestników, freestylowe pojedynki taneczne,
Kolonijna cheerleaderka – Przygotowanie układu tanecznego, tworzenie strojów, pokaz układu tanecznego,
Wizerunek Tancerza – tworzenie stroju scenicznego,
Bądź Fit – tajniki zdrowej diety i poprawnych nawyków żywieniowych.
Zostać Gwiazdą – projektowanie mody, zabawa w stylizację, pokaz strojów, wykonywanie scenicznej fryzury i makijażu, metamorfoza – zmień się nie do poznania

ZAJĘCIA REKREACYJNE
RABKOLAND – Park Rozrywki i Edukacji. Strefy tematyczne – Machinarium, Góralsko Dżungla, Dolina Trzmiela, ponad 30 karuzelach i innych atrakcjach
Wodne szaleństwo – Aquapark2,5 h pobyt w Aquaparku w Zakopanem – 5 zjeżdżalni, dzika rzeka, bicze wodne, kaskady wodne, baseny termalne, tory pływackie, brodzik dla dzieci,
PARK LINOWY – zabawa i rekreacja podczas pokonywania trasy w parku linowym dostosowanej do wieku dzieci, dużo atrakcji dla miłośników sportu, moc adrenaliny i dobrej, bezpiecznej zabawy.
wycieczka do Zakopanego – w programie: zwiedzanie zabytkowego Kościółka oraz Cmentarza na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są zasłużeni dla miasta ludzie, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – wybudowanego jako dar za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu . Kompleks skoczni narciarskich, spacer po Krupówkach.
piesze wycieczki po okolicy i po Rabce,
Active Team: Wieczór Wampirów, dyskoteki w rytym wakacyjnych hitów, śluby kolonijne, wybór miss i mistera,
Talent Show: licznych konkursy i quizy, min.playback show, kalambury, Twoja twarz brzmi znajomo,

Polana Szymoszkowa Lato 16

NA ZAKOŃCZENIE

Dla każdego uczestnika coś miłego – uczestnicy otrzymają upominki, dyplomy, gadżety, oraz pamiątkowe grupowe zdjęcie wszystkich uczestników.

W TRAKCIE TURNUSU ZAPRASZAMY NA NASZEGO FACEBOOKA, GDZIE UMIESZCZANE BĘDĄ FOTOGRAFICZNE RELACJE Z KOLONII.

Cena zawiera wszystkie składowe:
– transport, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę pedagogiczną, opiekę ratownika, opiekę medyczną, realizację programu wg oferty, bilety wstępu do zwiedzanych miejsc, ubezpieczenie, materiały do zajęć świetlicowych, nagrody dla uczestników, zdjęcie.

Uwaga dla grup:

– cena przy grupie 45 dzieci (mniejsze grupy na zapytanie),
– transport liczony z Łodzi, dla wyjazdów z innych miast cena może ulec zmianie (zmniejszeniu lub podwyższeniu w zależności od odległości).

Świadczenia mogą ulec zmianie w zależności od ograniczeń, nakazów i zakazów wynikających z obowiązujących przepisów prawa związanych z COVID-19.