Wydrukuj ofertę
czwartek, 16 październik 2014 16:00

Kraków-Wieliczka

Napisane przez 
Oceń ten ofertę
(0 głosów)

KRAKÓW+WIELICZKA - SZLAKIEM LEGEND

WYCIECZKA - 2 DNI

1 dzień – wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Krakowa, zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Krakowskich-Wzgórze Zamkowe: Dziedziniec Arkadowy, Smocza Jama, z którą związana jest Legenda o Smoku Wawelskim, pokonanym przez dzielnego szewczyka, który zabił barana, wypchał go siarką i smołą, a następnie podrzucił pod smoczą jamę. O pokonaniu smoka przypomina rzeźba Smoka, który zionie prawdziwym ogniem. Następnie spacer po starówce - Rynek, Kościół Mariacki ze wspaniałym ołtarzem Wita Stwosza i towarzyszącej mu Legendzie o Żółtej Ciżemce, Sukiennice -renesansowe hale targowe, gdzie można kupić pamiątki. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Przejazd do Kopalni Soli w Wieliczce, zwiedzanie Kopalni z przewodnikiem, który opowie o historii i tajemnicach kopalni, zobaczymy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, unikalne solne rzeźby, maszyny i narzędzia górnicze wszystko na blisko 3 kilometry krętych korytarzy, a także pozna Legendę księżnej Kingi. Powrót w godzinach wieczornych.

Termin: do ustalenia

Koszt: od 289 zł

Cena zawiera:
- zakwaterowanie 1 nocleg, wyżywienie
- transport autokarem
- usługę pilota/ przewodnika
- ubezpieczenie NNW

Uwagi:
- cena nie zawiera biletów wstępu,
- Program można modyfikować wg potrzeb.
- Możliwość posiłku w drodze powrotnej.

Na każdej wycieczce prezent-niespodzianka dla dzieci
Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób + 3 osoby opieki bezpłatnie. Programy wycieczek oraz ich ceny są przykładowe na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.

Czytany 2698 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 styczeń 2020 08:40
Super User

Najnowsze od Super User