biuro@bentur.pl

Łódź-wycieczki 1 dniowe


                                                            WYCIECZKI 1 DNIOWE PO ŁODZI 
                                                        Tematyka do wyboru

ŁÓDŹ FILMOWA
Wyjazd w godzinach rannych. Zwiedzanie „łódzkiej Filmówki” – zapoznanie się z historią szkoły, strukturami, zwiedzenie pomieszczeń uczelni, w tym studia filmowe oraz prelekcja filmu. Następnie spacer ul. Piotrkowską, na której znajdują się pomniki znanych Łodzian m.in. Ławeczka Tuwima i Fortepian Rubinsteina, Pomnik Łodzian Przełomu Tysiąclecia, Łódzka Aleja Gwiazd oraz piękne kamienice i pałace, Manufaktura – centrum kulturalno-rozrywkowo-handlowego, dawniej imperium łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego. Zwiedzanie Muzeum Kinematografii muzeum gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne. Powrót w godzinach popołudniowych.
Cena: od 55zł

ŁÓDŹ ŻYDOWSKA
Wyjazd w godzinach rannych, zwiedzanie Starego Miasta – dawnej dzielnicy żydowskiej, miejsca getta żydowskiego w okresie drugiej wojny światowej, spacer po Parku Staromiejskim gdzie znajduje się Pomnik Dekalogu; przejście po dawnym terenie getta łódzkiego – Litzmannstadt Getto (w tym Park Ocalałych); wizyta na jednym z największych w Europie Cmentarzu Żydowskim (miejsce spoczynku m.in. rodziców Artura Rubinsteina i Juliana Tuwima); Stacja Radegast – dawna stacja końcowa dla deportowanych Żydów z Europy Zachodniej do łódzkiego getta oraz miejsce wywozu Żydów do obozów zagłady, dziś memoriał, miejsce pamięci poświęcone ofiarom łódzkiego getta. Powrót w godzinach popołudniowych.
Cena: od 55 zł

ŁÓDŹ – SZLAKIEM FABRYKANTÓW
Wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Manufaktury – dawnego imperium łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego, wizyta w Muzeum Fabryki, które prezentuje historię zakładów włókienniczych Następnie zwiedzanie Starego Cmentarza, miejsca spoczynku przedstawicieli znamienitych rodzin łódzkich przemysłowców. Przejazd na pl. Zwycięstwa, spacer od Pałacu Karola Scheiblera przez ul. Targową gdzie znajdują się m.in. Beczki Grohmana – czyli zabytkowe wejście do dawnej tkalni, następnie przejście na Księży Młyn – spacer po dawnym imperium kolejnego łódzkiego fabrykanta Karola Scheiblera (osiedle robotnicze, dawna przędzalnia fabrykanta tzw. „Lofty u Scheiblera”, dawna remiza strażacka). Powrót w godzinach popołudniowych.
Cena: od 55 zł

ŁÓDŹ – SZLAKIEM TUWIMA
Wyjazd w godzinach rannych, zwiedzanie miejsc z którymi związany był Julian Tuwim – domy w których mieszkał, Gimnazjum do którego uczęszczał, park który odwiedzał, cmentarz na którym spoczywają rodzice poety, Muzeum Miasta Łodzi, w którym znajdują się pamiątki po Tuwimie oraz Ławeczka Tuwima  przy ul. Piotrkowskiej. Powrót w godzinach popołudniowych.
Cena: od 55 zł

ŁÓDŹ – SZLAKIEM CZTERECH KULTUR
Wyjazd w godzinach rannych, zwiedzanie Cmentarza Żydowskiego – największej tego typu nekropolii w Europie, przejazd na Plac Kościelny – Katolicki Kościół NMP oraz na Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej który jest symbolem trzech religii i narodowości. Przejazd na ul. Rewolucji gdzie znajduje się Synagoga Reicherów jedyna ocalała łódzka synagoga, przejazd na ul. Narutowicza obejrzenie Cerkwi Katedralnej p.w. św. Aleksandra Newskiego, następnie spacer ulicą Piotrkowską i zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki i Kościoła ewangelicko – augsburskiego p.w. św. Mateusza. Powrót w godzinach popołudniowych.
Cena: od 55 zł

ŁÓDŹ BAJKOWA
Wyjazd w godzinach rannych, wizyta w Muzeum Bajki SE-MA-FOR, zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, spotkanie z Misiem Uszatkiem i projekcja bajek, spacer Bajkowym Szlakiem – podziwianie rzeźb bohaterów wieczorynek m.in. Misia Uszatka, Plastusia, kota Filemona i Bonifacego czy Wróbelka Ćwirka. Powrót w godzinach popołudniowych.
Cena: od 55 zł

Terminy do ustalenia
 
                                                        
Ceny zawierają: transport autokarem,  usługę pilota/ przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Uwagi:
– cena nie zawiera biletów wstępu,
 

– Programy można modyfikować wg potrzeb.
– Możliwość posiłku.

Uwagi:
Na każdej wycieczce prezent-niespodzianka dla dzieci
Wyjazd skalkulowany z Łodzi,  grupa min  40 osób  + 3 osoby opieki bezpłatnie. Programy wycieczek oraz ich ceny są przykładowe na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy. Wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.