biuro@bentur.pl

Kłodawa-Uniejów-Łęczyca

Kłodawa – Uniejów – Łęczyca

WYCIECZKA – 1 DZIEŃ 

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd autokarem do Kłodawy, zwiedzanie Kopalni Soli – czynna jest tu najgłębsza na świecie podziemna trasa turystyczna na poziomie 600 metrów pod ziemią. Niedaleko podszybia, w solnej grocie znajduje się wykonana z soli kaplica z rzeźbą św. Kingi – patronki górników solnych. Zwiedzających obowiązuje pełne, sportowe obuwie na płaskim obcasie oraz wygodna odzież.

UWAGI: Przeciwwskazania zdrowotne do zjazdu na dół w Kopalni Soli: Choroby z nadciśnieniem tętniczym, choroby serca (przebyty zawał, choroba niedokrwienna mięśnia sercowego,) przebyty udar mózgu, klaustrofobia, epilepsja, niepełnosprawność ruchowa.

Przejazd do Uniejowa. Zwiedzanie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich (dziedziniec i park) wzniesiony w XIV w. Obecnie znajduje się w nim hotel oraz Zagrody Młynarskiej zespołu 5 zabytkowych obiektów muzealno-noclegowych przeniesionych z terenu województwa łódzkiego.

Przejazd do Łęczycy. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego, największej budowli średniowiecznej w centralnej Polsce, zbudowanej przez Kazimierza Wielkiego. Według legendy zamieszkiwany jest przez diabła Borutę. Obecnie znajduje się tu siedziba Muzeum Miasta Łęczycy.

Powrót w godzinach wieczornych.

Termin: do ustalenia

Koszt: od 60 zł/os

Cena zawiera:
– transport autokarem
– usługę pilota/ przewodnika
– ubezpieczenie NNW

Uwagi:
– cena nie zawiera biletów wstępu,
– program można modyfikować wg potrzeb.
– możliwość posiłku w drodze powrotnej.

Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób.
Na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.