biuro@bentur.pl

Karpacz

Górski Camp
Kolonia 7-12, 12-16  lat

Karpacz – miejscowość turystyczno – wypoczynkowa, w Karkonoszach, położona u podnóża Śnieżki, nad rzeką Łomnicą; Ze względu na swoje położenie i walory środowiska geograficznego jest ośrodkiem sportowo – rekreacyjnym zarówno zimą jak i latem. Karpacz jest jednym z popularnych kurortów regionu.

Zakwaterowanie: Hotel *** położony jest w cichym zakątku w centrum Karpacza, tuż przy Białym Jarze, w odległość 300 m do centrum miasta. Na miejscu znajduje się bogata infrastruktura: jadalnia, sala wielofunkcyjna, sala do gier ze stołami do ping ponga i bilarda, jacuzzi, sauna, siłownia, sala z wyjściem na taras i grill, zadaszona wiata grillowa i kamienny krąg na ogniska. Zakwaterowanie w pokojach 3,4,5-osobowych z TV.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Pierwszy posiłek kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną. Śniadanie w formie bufetu. Biesiada przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.

Profesjonalna i sprawdzona Kadra pedagogiczna, która z pasją i zaangażowaniem zajmuje się dziećmi, posiadająca wszelkie kwalifikacje, uprawnienia: Kierownik, wychowawcy (1 wychowawca na 15 uczestników).

Opieka medyczna: Pielęgniarka i lekarz pod telefonem na wezwanie.
Zapewniamy podstawowe lekarstwa, opatrunki oraz lekarstwa przepisane w trakcie pobytu przez lekarza.
Ubezpieczenie: NW 10.000 zł w PZU

Transport: Autokar o wysokim standardzie, klasy LUX, zapewniamy transport od najlepszych przewoźników, którzy świadczą usługi na najwyższym poziomie i zatrudniają odpowiedzialnych i sprawdzonych kierowców.

Termin:  14 dni / 13 noclegów
 11.07 – 24.07.2021  
Cena: 1899 zł / os         

60   2   carmen3

1434794684 UslMyZEHq   1435141013 lgoYeRUWj   IMG 3769

RAMOWY PROGRAM
1 dzień – wyjazd zgodnie z ofertą, przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, kolacja, zapoznanie się z ośrodkiem, kadrą pedagogiczną oraz regulaminami kolonii.
2 -13 dzień – realizacja programu, w trakcie turnusu realizowane będą 3 bloki tematyczne, oraz zajęcia rekreacyjne, Aquapark, Tor saneczkowy, wycieczka autokarowa oraz wycieczka na Śnieżkę.
14 dzień – wyjazd po śniadaniu, powrót zgodnie z ofertą.

1. ARTYSTYCZNO-PLASTYCZNY
Warsztaty Plastyczne: kredką malowane – pocztówka z wakacji,
Artysta-malarz– tworzenie farbami własnego obrazu w plenerze,
Teatr małego aktora – tworzenie spektaklu, przygotowanie scenariusza, rekwizytów, przypisanie ról każdemu aktorowi, charakteryzacja, próba generalna i przedstawienie.
Kronika Kolonijna– wspomnienia z kolonii ubierzemy w koronki, kokardki, kolorowe wycinanki i stworzymy niezapomniane albumy.
Portret na wesoło: rysowanie karykatur kolegów i wychowawców.
Młodzi Komicy– samodzielne przygotowywanie skeczy i wybór najśmieszniejszych.
Modeling – tworzenie pokazu mody, dobieranie strojów i fryzur modelek na podstawie określonego wcześniej ich typu urody.
Młody songwriter – układanie kolonijnej piosenki,
Co do czego pasuje – czyli nauka o kolorach, łączenie barw, tworzenie nowych kolorów, poznanie nazw mniej znanych kolorów,
– Robótki ręczne – tworzenie wyrobów z czego się da (np. bransoletki z muszelek, kolczyki z jarzębiny i co tylko kreatywni artyści wymyślą),

2. SURVIVAL
Zajęcia survivalowe – zgłębienie tajemnic z survivalem, nauka radzenia sobie w trudnych warunkach, jak zachować się w lesie, jak w nim przetrwać, zasady budowania obozowiska, budowanie szałasu, nauka przygotowania terenu, budowanie ogniska,
– Terenoznawstwo – czytanie mapy, tworzenie własnej mapy, wyznaczanie kierunków świata, przewidywanie pogody, przeprawa przez trudny teren,
Wieczorna przygoda – podchody z latarką po zachodzie słońca w poszukiwaniu zaszyfrowanych wiadomości, łapanie świetlika,
Marsz na Azymut – czyli poruszanie się w terenie trasą wyznaczoną przy pomocy serii namiarów kompasowych (azymutów) i odległości,
Budowa wspólnego latawca, oraz kolonijnego sztandaru,
Dzień Tropiciela – tropienie śladów zwierząt, ptaków, zabezpieczanie śladów, “czyja to stopa”, poszukiwanie śladów “Białej Mewy”, rozpoznawanie roślin i odgłosów ptaków,
Sztuka Kamuflażu – sposoby maskowania terenu,
– Podstawy pierwszej pomocy – zasady postępowania w nagłych przypadkach,

3. TANIEC I FITNESS
Zumba – połączenie tańca i aerobiku, doskonalenie koordynacji ruchowej i poczucia równowagi.
TBC – odmiana fitnessu, polegająca na rzeźbieniu mięśni ciała poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia ruchowe,
Zajęcia fitness: ćwiczenia modelujące sylwetkę.
Bitwa na taniec – taneczne zmagania uczestników, freestylowe pojedynki taneczne,
Kolonijna cheerleaderka – Przygotowanie układu tanecznego, tworzenie strojów, pokaz układu tanecznego,
Wizerunek Tancerza – tworzenie stroju scenicznego,
Bądź Fit – tajniki zdrowej diety i poprawnych nawyków żywieniowych.
Zostać Gwiazdą – projektowanie mody, zabawa w stylizację, pokaz strojów, wykonywanie scenicznej fryzury i makijażu, metamorfoza – zmień się nie do poznania

ZAJĘCIA REKREACYJNE i WYCIECZKA
– pobyt w PARKU WODNYM TROPICANA – liczne wodne atrakcje, basen sportowy z 5 torami, basen rekreacyjny z falą basen z hydromasażem wodno-powietrznym, brodzik dla dzieci z ciepłą wodą,
Tor Saneczkowy– przejażdżka, która dostarczy niesamowitych wrażeń. Saneczki wyposażone są w dwa siedzenia dzięki czemu można jeździć z osobą towarzyszącą. Pojazdy skonstruowano tak, aby nawet dwie osoby dorosłe mogły cieszyć się jazdą na jednych sankach.
Active Team: Wieczór Wampirów, dyskoteki w rytym wakacyjnych hitów, śluby kolonijne, wybór miss i mistera,
Talent Show: licznych konkursy i quizy, min.playback show, kalambury, Twoja twarz brzmi znajomo,
wycieczka po Karpaczu – zwiedzanie miasta, m.in. Świątynia Wang – średniowieczny kościółek zbudowany bez użycia gwoździ, miejsce zaburzenia grawitacji, skocznia narciarska „Orlinek” o punkcie konstrukcyjnym K85, spacer po deptaku, skwer zdobywców, na którym odbijane są w brązie ślady butów zasłużonych polskich himalaistów.
wycieczka piesza z przewodnikiem na Śnieżkę – trasa: Karpacz Biały Jar – Rozdroże Łomnickie – Biały Jar – Kopa – schronisko Dom Śląski – Śnieżka (1602 m n.p.m.). Czas przejścia: tam – ok. 2,30 godz.; z powrotem – ok. 1,30 godz.

Podczas kolonii dzieci zdobywają różne odznaki, tytuły, dla najlepszego np.: Tancerza, Show Mana, Animatora Zajęć, inne.

NA ZAKOŃCZENIE
Dla każdego uczestnika coś miłego – uczestnicy otrzymają upominki, dyplomy, gadżety, oraz pamiątkowe grupowe zdjęcie wszystkich uczestników.

W TRKACIE TURNUSU ZAPRASZAMY NA NASZEGO FACEBOOKA, GDZIE UMIESZCZANE BĘDĄ FOTOGRAFICZNE RELACJE Z KOLONII.

Cena zawiera wszystkie składowe:
– transport, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę pedagogiczną, opiekę ratownika, opiekę medyczną, realizację programu wg oferty, bilety wstępu do zwiedzanych miejsc, ubezpieczenie, materiały do zajęć świetlicowych, nagrody dla uczestników, zdjęcie.

Uwaga dla grup:
– cena przy grupie 45 dzieci (mniejsze grupy na zapytanie),
– transport liczony z Łodzi, dla wyjazdów z innych miast cena może ulec zmianie (zmniejszeniu lub podwyższeniu w zależności od odległości),
– możliwość wycieczki fakultatywnej do Pragi, cena przy pełniej grupie ok 90 zł /os.

2   1   6