biuro@bentur.pl

Jastrzębia Góra „Feniks”2021

Wpis do rejestru ośrodka nr OD/22/24/16 i organizatora nr OR/252/15/17

Zakwaterowanie:    Ośrodek FENIKS położony jest niecałe 300m od morza, z dala od ruchliwych ulic barów i dyskotek, na ogrodzonym terenie z dużą ilością zieleni, drzew i alejek spacerowych, obejmującym prawie 1,5ha. W budynku znajduje się sala restauracyjna, sala dyskotekowa, dwie sale sportowe, dwie sale TV, cztery sale do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Wypożyczalnia rowerów, kijków Nordic walking. Na terenie ośrodka boisko do siatkówki plażowej, mini zoo, bezpłatny parking, plac zabaw, siłownia zewnętrzna. Zakwaterowanie w przytulnych pokojach 2 i 3 os. z łazienkami, TV, radiem i balkonami.

Wyżywienie: cztery posiłki dziennie (z zastosowaniem wymaganych diet -możliwość wyboru diety cukrzycowej, inne diety za dopłata 200 zł ) śniadanie i kolacje serwowane w formie szwedzkiego bufetu a obiady podawane do stolików. Od śniadania pierwszego dnia pobytu do obiadu ostatniego +suchy prowiant na drogę.

Rodzaje dysfunkcji jakie można leczyć w obiekcie: głuchoniewidomi, jąkający się, kobiety po mastektomii, z alergią, z autyzmem, z celiakią, z chorobami narządów wydzielania wewnętrznego, z chorobami neurologicznymi, z chorobami przemiany materii, z chorobami reumatycznymi, z chorobami skóry, z chorobami układu krwiotwórczego, z chorobami układu moczowo-płciowego, z chorobami układu pokarmowego, z chorobami wymagającymi leczenia dietami eliminacyjnymi, z cukrzycą, z hemofilią, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z niedoczynnością tarczycy, z otyłością, z przewlekłym zapaleniem trzustki, z zaburzeniami depresyjnymi, z zaburzeniami głosu i mowy, z zaburzeniami nerwicowymi, z zaburzeniami psycho-organicznymi, z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, z zespołem downa, ze schorzeniami dermatologicznymi, ze schorzeniami endokrynologicznymi, ze schorzeniami kręgosłupa, ze schorzeniami laryngologicznymi, ze schorzeniami metabolicznymi, ze schorzeniami onkologicznymi, ze schorzeniami układu oddechowego, ze skoliozą, z chorobą psychiczną, z dysfunkcją narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcją narządu słuchu, z dysfunkcją narządu wzroku, z padaczką, z upośledzeniem umysłowym, ze schorzeniami układu krążenia.
Zabiegi: 2x dziennie w turnusie dla uczestnika oraz 1 x dziennie dla opiekuna, nie licząc sobót, niedziel i dni świątecznych, w tym: prądy diadynamiczne i interferencyjne, laser, ultradźwięki, magnetoterapia,hydroterapia (wirówki kończyn górnych i dolnych),lampa sollux, bioptron, masaże, maty masujące, okłady borowinowe, inhalacje górnych dróg oddechowych, gimnastyka korekcyjna,
Program KO: wieczorki przy muzyce na żywo i przy muzyce mechanicznej, ognisko z pieczeniem kiełbasek, lub grill w zadaszonej wiacie z występem Gawędziarza Kaszubskiego, koncert muzyki szanty
Transport: dojazd własny. W dniu przyjazdu ułatwiamy dojazd do ośrodka z przystanku autobusowego w J. Górze, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.

Terminy 2021:              

Terminy                  Uczestnik i opiekun 
17.05-30.05.2021 1499 zł 
31.05-13.06.2021 1599 zł 
14.06-27.06.2021 1699 zł
23.08-05.09.2021 1699 zł 
06.09-19.09.2021 1599 zł 
20.09-03.10.2021 1499 zł 

*ceny promocyjne z 3 zabiegami dla uczestnika i 2 dla opiekuna

Uwagi: opłata klimatyczna wliczona w cenę pobytu, dzieci do lat 3 bez świadczeń – bezpłatnie, dzieci od lat 3 do 10 ze świadczeniami – 80% ceny skierowania. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 400 zł/os/turnus 14 dniowy,

Warunkiem uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym jest: „Wniosek Lekarza o Skierowanie na Turnus Rehabilitacyjny” i „Informacja o stanie zdrowia”. Brak orzeczenia powoduje naliczenie do ceny 8% VAT.