biuro@bentur.pl

Góry Świętokrzyskie

TOKARNIA-JĘDRZEJÓW-NOWA SŁUPIA-ŚW. KRZYŻ-ZAGNAŃSK-OBLĘGOREK

WYCIECZKA – 3 DNI

1 dzień – wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Tokarni, zwiedzanie Muzeum Wsi Kieleckiej, gdzie są przechowywane najcenniejsze zabytki budownictwa wiejskiego oraz małomiasteczkowego ziemi Kieleckiej. Przejazd do Jędrzejowa zwiedzanie pierwszego na ziemiach polskich Klasztoru Cystersów oraz Muzeum Zegarów Słonecznych. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień – śniadanie, wycieczka w Góry Świętokrzyskie – Nowa Słupia – zwiedzanie Muzeum Starożytnego Hutnictwa, w którym można poznać historię wytopu żelaza, Św. Krzyż – symbol Gór Świętokrzyskich z dawnym opactwem benedyktyńskim, powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Wyjazd do Zagnańska, gdzie znajduje się Dąb Bartek – największe i najstarsze znane drzewo w Polsce, przejazd do Oblęgorka, zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza, miejsca w którym mieszkał i pracował. Powrót w godzinach wieczornych.

Termin do ustalenia

Koszt: od 375 zł

Cena zawiera:
– zakwaterowanie 2 noclegi, wyżywienie
– transport autokarem
– usługę pilota/ przewodnika
– ubezpieczenie NNW

Uwagi:
– cena nie zawiera biletów wstępu,
– Program można modyfikować wg potrzeb.
–  Możliwość posiłku w drodze powrotnej.

Na każdej wycieczce prezent-niespodzianka dla dzieci.
Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób + 3 osoby opieki bezpłatnie. Programy wycieczek oraz ich ceny są przykładowe na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy. Wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.