biuro@bentur.pl

Dolny Śląsk-Śladami II wojny światowej

   ZAMEK KSIĄŻ -SZTOLNIE WALIMSKIE – PROJEKT ARDO

WYCIECZKA – 3 DNI

1 dzień – wyjazd w godzinach wczesno-porannych, przejazd do Wałbrzycha, zwiedzanie Zamku Książ: TRASA „OD PIASTÓW DO TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ” , trasa turystyczna, podczas której poznaje się historię zamku i jego mieszkańców. Następnie pomieszczenia przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese”. Wejście do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15 m pod zamkiem. Przejazd do obiektu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – śniadanie, zwiedzanie Muzeum Sztolni Walimskich – olbrzymich podziemi w Górach Sowich, w których w czasie II wojny światowej pracowali więźniowie  KL Gross-Rosen, natępnie przejazd do Zagórza Śląskiego,  wejście na górę zamkową, zwiedzanie Zamku Grodno, oraz wejście na wieżę zamkową. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z obiektu, przejazd do Kamiennej Góry. Zwiedzanie jednej z najnowocześniejszych podziemnych tras turystycznych „Projekt Arado – Zaginione laboratorium Hitlera”. Podziemia kryją unikalne w skali Europy eksponaty – części pocisku V-1 i rakiety V-2, niemieckiego radaru, niemieckiej enigmy oraz wiele tajemnic z czasów II wojny światowej. Tajemnicze konstrukcje i… Tajemnica Wojskowa! Powrót w godzinach późno- wieczornych.

Termin do ustalenia

Koszt: od 549 zł

Cena zawiera:
– zakwaterowanie 2 noclegi, wyżywienie
– transport autokarem
– usługę pilota/ przewodnika
– ubezpieczenie NNW

Uwagi: Program można modyfikować wg potrzeb. Możliwość posiłku w drodze powrotnej. Cena nie obejmuje biletów wstępu.

Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób.
Na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.