biuro@bentur.pl

Morawy

OŁOMUNIEC – BRNO – LEDNICE – KROMERIŻ

WYCIECZKA – 4 DNI

1 dzień – wyjazd z kraju w godzinach porannych. Przejazd do Ołomuńca. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kolumna Najświętszej Trójcy, ratusz z zegarem astronomicznym, kościół św. Michała, były konwikt jezuicki, katedra Panny Marii Śnieżnej, katedra św. Wacława, kościół św. Maurycego z organami Englera. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień – śniadanie, przejazd do Morawskiego Krasu zwiedzanie Punkevních Jaskiń oraz przepłynięcie podziemną rzeką Punkwą. Przepaść Macocha i spacer kanionem. Przejazd do Brna zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Spilberk, twierdza z XIII w., znajdująca się na szczycie wzgórza. Spacer po starówce: gotycka katedra św. Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, podziwianie fasad brneńskich, renesansowych pałaców mieszczańskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – śniadanie, przejazd do Lednic. Zespół Lednicko – Valticki należy do najpiękniejszych zespołów nowo gotyku angielskiego z rozległymi ogrodami. Przejażdżka łódką przez park Valtice. Przejazd do Kromeriż – miasta zwanego Ogrodem Europy. Zwiedzanie kompleksu pałacowo – parkowego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień – śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do kraju. Zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Trasa zwiedzania wiedzie ciekawym fragmentem sztolni „Kościuszko”, najdłuższej w systemie tarnogórskich kopalń rud ołowiu i srebra, wybudowanej w latach 1821-1835. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Termin do ustalenia

Koszt: od 845 zł

Cena zawiera: transport, 3 noclegi, wyżywienie 2 posiłki, opiekę pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie

Cena nie zawiera: biletów wstępu koszt ok 40 Euro

Uwagi: Program można modyfikować wg potrzeb. Możliwość posiłku w drodze powrotnej.

Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób.
Na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.