biuro@bentur.pl

Biskupin-Wenecja-Gniezno

BISKUPIN-WENECJA-GNIEZNO

WYCIECZKA – 2 DNI

1 dzień – wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Biskupina. Zwiedzanie prasłowiańskiej osady oraz udział w praktycznych lekcjach muzealnych – 2 do wyboru z oferty. Lekcje składają się z części dydaktycznej oraz praktycznej, grupa czynnie uczestniczy w zajęciach. Przejazd do Wenecji. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Kolei Wąskotorowej, jednego z największych tego typu skansenów w Europie oraz ruin średniowiecznego zamku Krwawego Diabła Weneckiego. Przejazd do Gniezna, po drodze przystanek w Marcinkowie Górnym gdzie znajduje się pomnik Leszka Białego – księcia krakowskiego, upamiętniający krwawą łaźnię gąsawską. Zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Lecha, na którym wznosi się jeden z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków Polski – Katedra Gnieźnieńska ze sławnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi. Spacer Starówką, na której zobaczyć można ratusz w stylu klasycystycznym, pomnik Bolesława Chrobrego oraz kościół św. Trójcy. Następnie zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie znajdują się zbiory związane z wczesnym średniowieczem, historią Gniezna i okolic. Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych.

Termin do ustalenia

Koszt: od 279 zł

Cena zawiera:
– zakwaterowanie 1 nocleg, wyżywienie
– transport autokarem
– usługę pilota/ przewodnika
– ubezpieczenie NNW

Uwagi:
– cena nie zawiera biletów wstępu,
– Program można modyfikować wg potrzeb.
– Możliwość posiłku w drodze powrotnej.

Na każdej wycieczce prezent-niespodzianka dla dzieci.
Wyjazd skalkulowany z Łodzi, grupa min 40 osób + 3 osoby opieki bezpłatnie. Programy wycieczek oraz ich ceny są przykładowe na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy. Wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.